Co Vám nabízíme:

Na našem cvičišti se zaměřujeme především na socializaci a na základní poslušnost psů. Poslušnost v míře, která je potřebná pro spokojený život psů a jejich páníčků ve městě, mezi ostatními lidmi a psy. V tomto duchu probíhá také výcvik. Marně byste u nás hledali dril, ve větší míře zařazujeme do výcviku socializační cviky a prvky např. z canisterapie a agility. Pokročilí se pak u nás mohou připravit na základní zkoušky jako je ZOP. Tyto zkoušky také každý rok jednou nebo dvakrát pořádáme. 
Mimo tohoto základního výcviku u nás probíhají také speciální výcviky. Sem můžeme zařadit socializační procházky se štěňaty, kdy si vyzkoušíte jízdu vlakem, projdete městem a naučíte se v různých situacích co nejlépe reagovat.
Dalším takovým výcvikem je lovecký výcvik a příprava na výstavu - podrobnosti najdete v další části tohoto povídání.
A protože chceme, abyste poznali, že se svými čtyřnohými partnery může být opravdu zábava, probíhají na našem cvičišti také tréninky některých psích sportů -  flyball - podrobnosti opět dále v tomto článku.

A jakým způsobem se můžete k nám přihlásit a jak probíhá výcvik?

Každý nově přihlášený nejdříve absolvuje Kurz základní poslušnosti psa, pouze ve velmi vyjímečných případech po osobní domluvě s hlavním výcvikářem se lze stát rovnou členem a chodit na pokročilejší výcvik. V tomto kurzu, který trvá 3 měsíce, se seznámíte s tím, jak vůbec u nás výcvik probíhá, "okoukáte" cvičák a dění na cvičáku, naučíte se "zacházet" a komunikovat se svým psem a také částečně poslušnost. Po úspěšném a poctivém absolvování kurzu se můžete stát členem naší organizace. Pro členy bude následující výcvik poslušnosti:
Výcvik absolventů Kurzu základní ovladatelnosti psa (začátečníci) a pokročilí.

Každý člen si vybere, který výcvik mu bude vyhovovat, případně po dohodě s výcvikářem mu bude přidělen a na ten bude chodit. Začátečníci mají výcvik dvakrát týdně, pokročilí jednou.

 

Psí sporty:
Může se přihlásit kdokoliv, nemusí být členem naší organizace

 

Flyball výcvik:
probíhá v Českých Budějovicíh 1x týdně od jara do podzimu. Výcvik je zpoplatněn 150,- Kč/2,5 hodiny a dopravu si zajišťuje každý sám, popřípadě hromadně po dohodě. V případě zájmu kontaktujte Šárku Petříkovou. 

 

Mimo tyto aktivity pořádáme ještě jednorázové akce - o těch se vždy dozvíte zde na stránkách.

 

Co s sebou na výcvik:  

obojek (nestahovací nebo přepnutý na nestahování), pevné vodítko, pamlsky pro psa, případně oblíbenou hračku.
Na cvičišti musí každý dodržovat řád.